«

lut
11

150. rocznica Powstania Styczniowego – medal okolicznościowy

22 stycznia 1863 roku w Warszawie Tymczasowy Rząd Narodowy ogłosił manifest wzywający Polaków do powstania przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Aby uczcić 150. rocznicę wybuchu największego zrywu narodowo-wyzwoleńczego w historii naszego kraju, Senat Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił rok 2013 Rokiem Powstania Styczniowego. Z tej okazji Skarbnica Narodowa wyemitowała specjalny medal upamiętniający to wydarzenie.

powstanie-skarbnica

Ściśle limitowana kolekcja w najwyższej jakości menniczej
Numizmat ten, platerowany srebrem 999/1000, wybity został stemplem lustrzanym, co przez kolekcjonerów uznawane jest za najwyższą możliwą jakość menniczą. Ponadto umieszczona na awersie medalu polska flaga pokryta została biało-czerwoną emalią, co dodatkowo podnosi rangę tego niezwykłego okazu. Do każdego egzemplarza dołączany jest także indywidualnie numerowany Certyfikat Autentyczności, dzięki czemu każdy z wyemitowanych medali zyskuje naprawdę unikatowy charakter. Co więcej, emisja ta objęta jest ścisłym limitem 15 000 sztuk, z których każda dostępna jest w niezwykle atrakcyjnej cenie 29 złotych (doliczyć należy koszty pakowania i przesyłki w wysokości 12,95 zł).

Ten oryginalny medal z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem kolekcjonerów, dlatego nie warto zwlekać z jego zamówieniem. Przypominamy jednak, że każda rodzina może zgłosić tylko jedną rezerwację.

źródłó: http://www.csaregiment.pl/forum/13-projekt-powstanie-styczniowe/14194-medal-okolicznociowy.html?format=html&lang=pl#14194